Hlavolamy na zámku

30. 3. 2018 10:00 - 20. 5. 2018 16:00 Zámek Moravská Třebová

Interaktivní výstava pro celou rodinu

Místo konání

Zámek Moravská Třebová

Zámecké náměstí 1, Moravská Třebová

Základní informace

Na výstavě jsou k vidění a rozluštění nejstarší hlavolamy světa zpracované výtvarnicí Věrou Tataro – například Ramsesova hvězda, Dürerův čtverec, mosty v Königsbergu, první křížovka v původním znění a další. Zároveň si návštěvníci mohou prohlédnout největší evropský hlavolam Big Pelikan, mohou si zkusit vyndat obřího ježka z klece, projet kolektivním bludištěm, sestavit lomený oblouk z molitanových bloků a nebo jen hrát s kostkama. V rámci výstavy je i hlavolamová herna.

Výstava je určená pro rodiny z dětmi (každý si tam najde své i dospělí) nebo pro školní kolektivy žáků 2. stupně a středních škol.

Přihlášení nebo Registrace

Pondělí, 16. července, svátek má Luboš

52 648 míst kam vyrazit…

Zajímavosti

  • Jaká byla reálná podoba Jana Husa?

    13. 06. 17

    Datum jeho upálení se stalo českým státním svátkem. Jako svého svatého mučedníka jej (spolu se sv. mučedníkem Jeronýmem Pražským) uctívá česká starokatolická církev a pravoslavná církev Pro Církev československou husitskou je výročí jeho smrti fakticky největším svátkem.

Novinky o portálu

Facebook

Kategorie

Přihlásit sePokud jste zapomněli své heslo, vyplňte tento formulář. Po odeslání Vám na e-mail zašleme instrukce pro obnovení hesla.


vojenské muzeum
WK užijte se ve dvou
hello square
Odkolek