Stálá expozice "Brabenci a létající stroje"

25. 7. 2014 09:00 - 31. 12. 2020 17:00 Šluknovský zámek

Město Šluknov Vás srdečně zve do Šluknovského zámku na výstavu Vítězslava Fischera

Místo konání

Základní informace

Město Šluknov Vás srdečně zve do Šluknovského zámku na stálou expozici pana Vítězslava Fischera

BRABENCI A LÉTAJÍCÍ STROJE…

tak se nazývá výstava dřevěných mravenců a jejich dopravních prostředků, jejichž autorem je výtvarník a řezbář Vítězslav Fischer z Neštědic. Do světa pilných mravenečků se ponořil ve chvíli, kdy jeho vlastní píle neměla využití, a tak ho napadlo, že ze dřeva vytvoří velké mraveniště nejen se spoustou figurek, ale také s různými létajícími stroji, obřími vzducholoďmi nebo mravenčí loděnicí. Tato krásná výstava zdobí zámeckou půdu a její exponáty se neustále obměňují. Mravenci tak nestaví již jen létající stroje, ale třeba také náš Šluknovský zámek. Expozice je otevřena denně, včetně víkendů, od 09:00 do 11:30 a od 12:30 do 17:00 hodin. Navštívit ji můžete samostatně nebo v rámci prohlídky zámku. Vstupné: 30 Kč/dospělí a 15 Kč/děti. www.mesto-sluknov.cz

Přihlášení nebo Registrace

Pondělí, 16. července, svátek má Luboš

52 648 míst kam vyrazit…

Zajímavosti

  • Jaká byla reálná podoba Jana Husa?

    13. 06. 17

    Datum jeho upálení se stalo českým státním svátkem. Jako svého svatého mučedníka jej (spolu se sv. mučedníkem Jeronýmem Pražským) uctívá česká starokatolická církev a pravoslavná církev Pro Církev československou husitskou je výročí jeho smrti fakticky největším svátkem.

Novinky o portálu

Facebook

Kategorie

Přihlásit sePokud jste zapomněli své heslo, vyplňte tento formulář. Po odeslání Vám na e-mail zašleme instrukce pro obnovení hesla.


vojenské muzeum
WK užijte se ve dvou
hello square
Odkolek