Vánoční výstava panenek ze sbírky Moniky a Nikol Chmelařových

20. 11. 2018 - 16. 12. 2018 Vrbasovo muzeum

Od 20.11. - 16.12. 2018 bude ve Vrbasově muzeu ve Ždánicích probíhat vánoční výstava panenek a dalších doplňků ze sbírky Moniky a Nikol Chmelařových. Jejich sbírka v současné době čítá na 1400 panenek mnoha druhů a velikostí.

Místo konání

Základní informace

Jedná se o část sbírky Moniky a Nikol (matky a dcery) Chmelařových ve vánočním pojetí. Jejich sbírka v současnosti obsahuje celkem 1400 panenek, různých druhů a velikostí. Mezi nimi panenky porcelánové, vinylové, z plastu, bakelitu, kaučuku a dalších materiálů, nechybí ani panenky slavných návrhářů, dále pak plyšové hračky, kočárky, postýlky, kolébky, košíky a spousta ručně vyrobených doplňků (pletené, háčkované, vyšívané a šité). V roce 2012 paní Monika Chmelařová absolvovala kurz rebornování a tato práce ji natolik nadchla, že si začala panenky sama vyrábět. S těmito panenkami, které jsou k nerozeznání od živých miminek, získaly obě řadu ocenění u nás i ve světě. A na co se můžou těšit návštěvníci výstavy ve Vrbasově muzeu? "Přímo pod baldachýny se nám otevře svět plný skřítků, panenek Barbie a princezen v překrásných šatech. Nebudou chybět ani realistické panenky. Výstava s nádechem Vánoc bude doplněna o doprovodné programy v podobě vánočních soutěží, komentovanými prohlídkami a výtvarnými soutěžemi", dodávají autorky výstavy. Kromě výstavy si návštěvníci mohou prohlédnout stálé expozice muzea v podobě památek na zámecké panstvo, jedná se o historický nábytek, obrazy, umělecké předměty, porcelán, fotografie a zbraně z původního majetku Seidlů a Loudonů. Technické oddělení obsahuje celkem 8 pohyblivých modelů vodních a větrných mlýnů, parních strojů, středověké vesnice a věžních hodin. Dále pak napoleonské, numismatické, keramické, etnografické, technické, archeologické a přírodovědné oddělení (celkem 11 místností se 6000 exponáty). Součástí expozice - volně přístupná zámecká kaple. Dětem jsou k dispozici pracovní listy. Prohlídky probíhají dle zájmu návštěvníků s výkladem a trvají cca 1 hodinu. Najdete nás v přízemí renesančního zámku ve Ždánicích (bezbariérový přístup do všech expozic + bezbariérové WC) s vchodem ze zámeckého parku.

Přihlášení nebo Registrace

Středa, 19. prosince, svátek má Ester

52 648 míst kam vyrazit…

Zajímavosti

Novinky o portálu

  • Revoluce free

    07. 02. 14

    "Revoluce Free" neskončila! V rámci bezplatného tarifu Free můžete nově zdarma registrovat a vyplnit zcela kompletní prezentaci vašeho místa nebo provozovny.

Facebook

Kategorie

Přihlásit sePokud jste zapomněli své heslo, vyplňte tento formulář. Po odeslání Vám na e-mail zašleme instrukce pro obnovení hesla.