Výstava "Bitva u Kolína"

16. 6. 2017 09:00 - 22. 10. 2017 17:00 Regionální muzeum v Kolíně

Výstava, která je věnována výročí 260 let od bitvy u Kolína, se dotýká třech tematických okruhů - osobnostem, dělostřelecké reformě a Vojenskému řádu Marie Terezie.

Základní informace

Výstava, která je věnována výročí 260 let od bitvy u Kolína, se dotýká třech tematických okruhů. Prvním jsou okolnosti a průběh bitvy samotné, včetně některých významných osobností, jež se zapsaly do historie. Druhým velkým tématem je dělostřelecká reforma knížete Josefa Václava knížete Liechtensteina a třetí Vojenský řád Marie Terezie. Návštěvníky bychom chtěli upozornit např. na zajímavý soubor vyobrazení z rukopisu Franze Rubliho „Artillerie“, které nám poskytl Österreichische Staatsarchiv-Kriegsarchiv. Výstavu doplňuje soubor různých palných a chladných zbraní z období sedmileté války ze sbírek Vojenského historického ústavu a Západočeského muzea v Plzni, ale také portréty některých významných osobností z českých i zahraničních sbírek. A nelze opominout rytířský kříž Vojenského řádu Marie Terezie ze sbírek Národního muzea. Tento byl udělen Emanueli Alexanderu von Franquet, též Francquet (1730–1788), jenž se vyznamenal v bitvě u Kolína. Udělen mu byl při 3. řádové promoci 4. prosince 1758 a je nejstarším dochovaným v České republice.

Přihlášení nebo Registrace

Úterý, 26. září, svátek má Andrea

52 639 míst kam vyrazit…

Zajímavosti

Novinky o portálu

Facebook

Kategorie

Přihlásit sePokud jste zapomněli své heslo, vyplňte tento formulář. Po odeslání Vám na e-mail zašleme instrukce pro obnovení hesla.


Get Adobe Flash player
WK užijte se ve dvou