Výstava "Bitva u Kolína"

16. 6. 2017 09:00 - 22. 10. 2017 17:00 Regionální muzeum v Kolíně

Výstava, která je věnována výročí 260 let od bitvy u Kolína, se dotýká třech tematických okruhů - osobnostem, dělostřelecké reformě a Vojenskému řádu Marie Terezie.

Základní informace

Výstava, která je věnována výročí 260 let od bitvy u Kolína, se dotýká třech tematických okruhů. Prvním jsou okolnosti a průběh bitvy samotné, včetně některých významných osobností, jež se zapsaly do historie. Druhým velkým tématem je dělostřelecká reforma knížete Josefa Václava knížete Liechtensteina a třetí Vojenský řád Marie Terezie. Návštěvníky bychom chtěli upozornit např. na zajímavý soubor vyobrazení z rukopisu Franze Rubliho „Artillerie“, které nám poskytl Österreichische Staatsarchiv-Kriegsarchiv. Výstavu doplňuje soubor různých palných a chladných zbraní z období sedmileté války ze sbírek Vojenského historického ústavu a Západočeského muzea v Plzni, ale také portréty některých významných osobností z českých i zahraničních sbírek. A nelze opominout rytířský kříž Vojenského řádu Marie Terezie ze sbírek Národního muzea. Tento byl udělen Emanueli Alexanderu von Franquet, též Francquet (1730–1788), jenž se vyznamenal v bitvě u Kolína. Udělen mu byl při 3. řádové promoci 4. prosince 1758 a je nejstarším dochovaným v České republice.

Přihlášení nebo Registrace

Středa, 20. června, svátek má Květa

52 640 míst kam vyrazit…

Zajímavosti

  • Jaká byla reálná podoba Jana Husa?

    13. 06. 17

    Datum jeho upálení se stalo českým státním svátkem. Jako svého svatého mučedníka jej (spolu se sv. mučedníkem Jeronýmem Pražským) uctívá česká starokatolická církev a pravoslavná církev Pro Církev československou husitskou je výročí jeho smrti fakticky největším svátkem.

Novinky o portálu

Facebook

Kategorie

Přihlásit sePokud jste zapomněli své heslo, vyplňte tento formulář. Po odeslání Vám na e-mail zašleme instrukce pro obnovení hesla.


vojenské muzeum
WK užijte se ve dvou
hello square
Odkolek